Akupunktura

Nowoczesne Centrum Medyczne w Warcie

Akupunktura

Akupunktura powstała przed wiekami w Chinach. Obecnie stosowana jest na całym świecie, również w Polsce cieszy się dużą popularnością.

Metoda ta polega na nakłuwaniu złotymi lub srebrnymi igłami określonych punktów na ciele człowieka w celu złagodzenia lub zlikwidowania różnych dolegliwości. Akupunktura została uznana przez Światową Organizację Zdrowia WHO.

Specjaliści:

lek. med. Monika Radziszewska

Według medycyny chińskiej wszystkie narządy wewnętrzne kontaktują się ze środowiskiem zewnętrznym poprzez określone punkty na naszym ciele. Jeśli w którymś z organów rozwija się proces chorobowy, punkty te są zazwyczaj bolesne, napięte lub lekko czerwone.

Chińczycy zdołali zlokalizować na ludzkim ciele ponad 660 punktów akupunktury. Ich nakłuwanie lub masaż pomaga przywrócić równowagę energetyczną organizmu. Z punktu widzenia nauki wkłucie igieł aktywuje krążenie w naczyniach włosowatych. Komórki pracują wtedy intensywniej, pobudzając organizm do walki.

Akupunktura poprawia także ogólne samopoczucie, gdyż relaksuje i pomaga się pozbyć stresu. Jest również w stanie kontrolować apetyt przez nacisk na punkt głodu czy usprawnić trawienie. Wspomaga zatem proces odchudzania. Podobnie przynosi ulgę podczas procesu rzucania palenia, a także pomaga alergikom z objawami alergii.

Zalety akupunktury

Jednym z największych atutów akupunktury jest to, że – stosowana profesjonalnie – praktycznie nie powoduje skutków ubocznych i przez większość pacjentów jest świetnie tolerowana. Klucz do sukcesu to znalezienie wystarczającej siły wewnętrznej i przełamanie strachu przed widokiem igieł.

Czy akupunktura boli?

Podczas zabiegu w miejscu nakłucia pacjent odczuwa mrowienie, rozchodzenia się gorąca, pieczenie albo drętwienie. Odczucia te mają często skłonność do promieniowania po całym ciele – zdarza się, że wędrują one od głowy do kończyn dolnych lub odwrotnie.

Niestety wiele osób, zupełnie niepotrzebnie, boi się tego zabiegu. A nakłuwanie bardzo cienkimi igiełkami naprawdę nie boli. Bardzo ważną rzeczą jest więc przełamanie strachu.

W czasie zabiegu punkty nakłuwa się bardzo delikatnie, pacjent leży. Terapeuta indywidualnie decyduje, w jaki sposób igła jest wkłuwana oraz na jaką głębokość.

Inne Usługi

Neurolog

Neurochirurg

Chirurg Onkolog

Chirurg

Urolog

Dermatolog

Ginekolog

Endokrynolog

Diabetolog

Psychiatra

Pulmonolog

Ultrasonografia – USG

Alergolog / alergolog dziecięcy

Akupunktura

Dietetyk

Kosmetolog

Trycholog

Okulista

Ortopeda

Masażysta

Kardiolog

Chirurg naczyniowy

Doppler (USG żył)

Reumatolog

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI ?

Kalendarz wizyt

Sprawdź aktualny kalendarz wizyt na nadchodzący tydzień.

Stomatologia Adent

ul. Cielecka 43, 98-290 Warta
tel: 728 386 829