Doppler (USG żył)

Nowoczesne Centrum Medyczne w Warcie

Doppler (USG żył)

USG Dopplera – zwane również badaniem dopplerowskim oraz USG dopplerowskim – to nieinwazyjne badanie obrazowe, pozwalające ocenić stan żył i tętnic, m.in. kończyn dolnych i kończyn górnych. Na USG żył kończyn dolnych, kończyn górnych oraz tętnic zapraszamy do Adent Medica.

USG Doppler kończyn dolnych i górnych to badanie, podczas którego wykorzystuje się zjawisko odbicia fal ultradźwiękowych od tkanek i narządów, a także płynącej w naczyniach krwi. Echo tego odbicia wraca do głowicy i jest przekształcane przez komputer na widoczne na monitorze obrazy. Dzięki temu można ocenić stan żył i tętnic, wykrywając ich niedrożność oraz inne nieprawidłowości.

lek. med. Paulina Pluta

USG Doppler kończyn górnych i dolnych – wskazania

   

   • zmian miażdżycowych,

   • żylaków kończyn dolnych,

   • zakrzepicy żylnej,

   • owrzodzeń żylnych,

   • stanów pourazowych kończyn górnych/dolnych w przypadku podejrzenia uszkodzeń naczyń,

   • zatorów żylnych i tętniaków.

  USG Doppler kończyn dolnych jest także wykonywane jeśli u pacjenta występują niepokojące objawy w postaci bólu kończyn, drętwienia i zaburzeń czucia, obrzęków oraz uczucia ciężkości nóg. Badanie przeprowadza się w przypadku problemów z gojeniem się ran, a także kontrolnie po niektórych zabiegach flebologicznych oraz kardiologicznych.

  USG Doppler żył kończyn dolnych – przeciwwskazania

  USG Doppler kończyn dolnych i górnych – podobnie jak inne badania USG – jest bezpieczne, zupełnie bezbolesne i nieinwazyjne. Jeśli istnieją takie wskazania, można przeprowadzać go u kobiet w ciąży, dzieci czy osób w podeszłym wieku. Nie ma również wielu przeciwwskazań do jego wykonywania – jedynym jest tak naprawdę obecność na skórze świeżych ran czy owrzodzeń, z których sączy się krew czy płyny ustrojowe. Po zagojeniu ran pacjent może zgłosić się na badania.

  USG Doppler kończyn górnych i dolnych – jak się przygotować?

  USG Doppler żył kończyn dolnych i górnych nie wymaga szczególnych przygotowań. Oczywiście warto mieć ze sobą wyniki wcześniej wykonanych badań oraz dokumentację medyczną. Dla własnego komfortu oraz sprawnego przeprowadzenia badania, najlepiej jest ubrać luźną, wygodną odzież, którą będzie można ławo zdjąć, odsłaniając diagnozowaną okolicę.

  Inne Usługi

  Neurolog

  Neurochirurg

  Chirurg Onkolog

  Chirurg

  Urolog

  Dermatolog

  Ginekolog

  Endokrynolog

  Diabetolog

  Psychiatra

  Pulmonolog

  Ultrasonografia – USG

  Alergolog / alergolog dziecięcy

  Akupunktura

  Dietetyk

  Kosmetolog

  Trycholog

  Okulista

  Ortopeda

  Masażysta

  Kardiolog

  Chirurg naczyniowy

  Doppler (USG żył)

  Reumatolog

  POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI ?

  Kalendarz wizyt

  Sprawdź aktualny kalendarz wizyt na nadchodzący tydzień.

  Stomatologia Adent

  ul. Cielecka 43, 98-290 Warta
  tel: 728 386 829