Kosmetolog

Nowoczesne Centrum Medyczne w Warcie

Kosmetolog

Kosmetologia czy też kosmetyka lekarska, to dział dermatologii, który zajmuje się licznymi chorobami oraz defektami, takimi jak między innymi alergie, suchość, łojotok, zmarszczki czy łuszczenia.
Najprościej mówiąc, kosmetologia to dziedzina, która zajmuje się badaniem, opisywaniem, pielęgnacją, przywracaniem, a także zwiększaniem atrakcyjności fizycznej ciała człowieka (głównie twarzy) za pomocą różnego rodzaju preparatów kosmetycznych.

Specjaliści:

Kosmetologia opiera się między innymi na metodologii nauk przyrodniczych (chemii, biologii, biofizyki, a także medycyny), antropologii i antropometrii, socjologii, psychologii, a także działu estetyki oraz filozofii. Jest to również dziedzina, która zajmuje się zakresem interwencyjnym, to jest stosuje metody nieinwazyjne, do których zalicza się na przykład rehabilitację, dietetykę, zabiegi pielęgnacyjne czy kosmetyki.

Czym zajmuje się kosmetolog?

Współcześnie kosmetologia to stosunkowo obszerna i interdyscyplinarna dziedzina wiedzy z zakresu ogólnych przedmiotów chemicznych, medycznych oraz biologicznych. Dotyczy zagadnień z dermatologii oraz medycyny estetycznej i jest dość mocno z nimi związana. Wymusza również znajomość wiedzy z kręgu podstawowych i klinicznych nauk medycznych, to jest między innymi anatomii, histologii, fizjologii komórek, chemii ogólnej i kosmetycznej, biochemii, dermatologii, alergologii, geriatrii, onkologii, endokrynologii, a nawet promocji zdrowia.

Do obszaru zainteresowań kosmetologii można zaliczyć takie kwestie, jak między innymi:

  • zapobieganie powstawaniu defektów skórnych oraz dążenie do zachowania sprawności życiowej jak najdłużej,
  • zagadnienia związane z upiększaniem skóry,
  • skład preparatów kosmetycznych i ich wpływ na poszczególne rodzaje skóry,
  • profilaktyka, która pozwala na opóźnienie zewnętrznych oznak procesu starzenia się,
  • poruszanie problemów otyłości,
  • korygowanie wad wyglądu zewnętrznego,
  • zagadnienia dotyczące zmian skórnych, które niekorzystnie wpływają na ogólny wygląd zewnętrzny,
  • wpływ promieniowania UV na skórę.

Kosmetologia to ogółem liczne zabiegi pielęgnacyjne o zakresie działania pielęgnacyjnego, rewitalizującego, regenerującego, liftingującego i tym podobne.

W zakres kompetencji kosmetologa zalicza się leczenie zmian barwnikowych skóry (bielactwo nabyte, ostuda, piegi, plamy na grzbiecie dłoni, tatuaże i wiele więcej), zmiany w strukturze włosa, zmiany w obrębie paznokci, zaburzenia wydzielania potu, mechaniczne uszkodzenia skóry, choroby łojotokowe skóry. Kosmetolodzy – w łagodzeniu objawów wspomnianych schorzeń – wykorzystują różnego rodzaju zabiegi, w tym na przykład radiofrekwencję, peelingi medyczne czy mezoterapię.

Inne Usługi

Neurolog

Neurochirurg

Chirurg Onkolog

Chirurg

Urolog

Dermatolog

Ginekolog

Endokrynolog

Diabetolog

Psychiatra

Pulmonolog

Ultrasonografia – USG

Alergolog / alergolog dziecięcy

Akupunktura

Dietetyk

Kosmetolog

Trycholog

Okulista

Ortopeda

Masażysta

Kardiolog

Chirurg naczyniowy

Doppler (USG żył)

Reumatolog

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI ?

Kalendarz wizyt

Sprawdź aktualny kalendarz wizyt na nadchodzący tydzień.

Stomatologia Adent

ul. Cielecka 43, 98-290 Warta
tel: 728 386 829