Chirurg Onkolog

Nowoczesne Centrum Medyczne w Warcie

Chirurg Onkolog

Diagnozuje nowotwór i określa stadium jego rozwoju, a także pomaga dobrać najskuteczniejsze metody leczenia (jedną z nich może być operacyjne usunięcie nowotworu).

Choroby nowotworowe to powszechny problem. Aby móc się skutecznie leczyć, ważna jest szybka diagnostyka i natychmiastowe wdrożenie odpowiedniego leczenia. Obecne terapie onkologiczne w połączeniu z chirurgią onkologiczną w wielu przypadkach dają szansę na wyleczenie choroby.

Chirurgiczne usuwanie guzów nowotworowych ma na celu, w zależności od przypadku, wyleczenie lub złagodzenie objawów choroby i poprawę komfortu życia. Możliwie jak najszybsze usunięcie guza nowotworowego, np. piersi, ma fundamentalne znaczenie w dalszym przebiegu choroby nowotworowej.

Specjaliści:

lek. med. Agnieszka Popiel

Kiedy szukać jego pomocy?

Chirurgia onkologiczna jest jednym ze skuteczniejszych sposobów walki z chorobami nowotworowymi, korzystającym przede wszystkim z operacyjnych metod usuwania ogniska pierwotnego nowotworu lub całego narządu, jeśli zajdzie taka konieczność.

Dobry chirurg onkolog, opierając się o postawioną diagnozę i dokładną analizę nowotworu, będzie w stanie przeprowadzić skuteczną operację, usuwając możliwe ogniska macierzystych komórek nowotworowych.

Chirurg onkolog musi bardzo precyzyjnie zaplanować przeprowadzany zabieg i drogę leczenia, tak by zminimalizować ryzyko przerzutów związanych z niewycięciem wszystkich komórek nowotworowych. Z tego względu niezwykle ważna jest tu właściwa diagnoza i analiza badań obrazowych. Po ustaleniu najlepszej ścieżki leczenia nowotworu przez onkologa, chirurg onkolog może podjąć się operacji umożliwiającej całkowite pozbycie się guza.

Słuchaj sygnałów swojego ciała

Chirurdzy onkologiczni konsultują również przypadki medyczne, z którymi do czynienia mają lekarze innych specjalizacji. Warto słuchać sygnałów, jakie wysyła nam nasz organizm, bo to on informuje, gdy dzieje się coś niepokojącego. Szybkie wdrożenie odpowiedniego leczenia jest kluczowym elementem onkologii, nawet jeśli proces leczenia nowotworu wymaga pomocy chirurga onkologa i operacyjnego pozbycia się guzów.

Oferujemy dostęp do wykwalifikowanego specjalisty, który pomoże w określeniu i zdiagnozowaniu problemu oraz, w razie potrzeby, zleci niezbędną kurację lub dodatkowe badania.

Konsultacje z zakresu chorób nowotworowych:

  • piersi,
  • jelita grubego,
  • jelita cienkiego,
  • żołądka,
  • raka skóry,
  • czerniaki.

Oferujemy:

  • wycinanie znamion,
  • wycinanie innych zmian skórnych,
  • nacinanie ropni.

Inne Usługi

Neurolog

Neurochirurg

Chirurg Onkolog

Chirurg

Urolog

Dermatolog

Ginekolog

Endokrynolog

Diabetolog

Psychiatra

Pulmonolog

Ultrasonografia – USG

Alergolog / alergolog dziecięcy

Akupunktura

Dietetyk

Kosmetolog

Trycholog

Okulista

Ortopeda

Masażysta

Kardiolog

Chirurg naczyniowy

Doppler (USG żył)

Reumatolog

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI ?

Kalendarz wizyt

Sprawdź aktualny kalendarz wizyt na nadchodzący tydzień.

Stomatologia Adent

ul. Cielecka 43, 98-290 Warta
tel: 728 386 829