Wymrażanie zmian skórnych-KURZAJEK

Wymrażanie zmian skórnych- czyli kriochirurgia (CRYO-S Electric II) to bezkrwawa oraz bezpieczna metoda usuwania zmian polegająca na miejscowym, kontrolowanym niszczeniu chorej tkanki przez jej zamrażanie przy wykorzystaniu zimna czyli azotu w postaci ciekłej. Wymrażanie stosuje się najczęściej do zmian potocznie nazywanych kurzajkami. Zabieg polega na dotknięciu zmiany metalowym prętem o bardzo niskiej temperaturze, około – 195 stopni Celsjusza.

Zabieg jest przeprowadzany w sterylnych warunkach. W zależności od ilości usuwanych zmian czas zabiegu jest krótki. Usunięcie jednej zmiany trwa od 5 do 30 sekund. Wymrażanie zmiany może wiązać się z delikatnym odczuciem bólu, ale w większości przypadków nie wymaga znieczulenia. W czasie kriochirurgii tkanka ulega zniszczeniu bez rozcinania skóry, dzięki czemu pacjent nie jest narażony na dolegliwości charakterystyczne dla normalnych zabiegów chirurgicznych. Po kriochirurgii raczej nie grożą również pacjentom wtórne zakażenia po zabiegu.
Po zabiegu może pojawić się pęcherzyk, który stopniowo zamieni się w strupek, po około 2 tygodniach strupek odpadnie samoistnie.
Poprzez zamrożenie minimalizuje się ryzyko powstawania przebarwień. Zalecenia po zabiegu sprowadzają się jedynie do stosowania zaleconej przez lekarza maści.

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI ?

Kalendarz wizyt

Sprawdź aktualny kalendarz wizyt na nadchodzący tydzień.

Stomatologia Adent

ul. Cielecka 43, 98-290 Warta
tel: 728 386 829